Novinky

18.01.2021 Termíny letních dětských táborů 2021

Naleznete v sekci UDÁLOSTI :) Přihlášky zde na webu v sekci TÁBORY A POBYTY U MOŘE :)

14.08.2019 Přihlašování na tábory, akce a kroužky platné od 25.5.2018

Z důvodu ochrany osobních údajů je od 25. 5. 2018 přihlašování na kroužky, akce a tábory možné pouze online přes Klientské centrum a jednotlivé osobní klientské účty, popř. osobně v SVČ ANIMO Žamberk. Online přihlášku naleznete u jednotlivých táborů, akcí a kroužků. UPOZORNĚNÍ - online přihlášení není nutné v případě akcí pro širokou veřejnost (dětské dny, Mikulášská nadílka, apod.) . PODROBNÝ NÁVOD NA ON LINE PŘIHLÁŠENÍ A PRÁCI S KLIENTSKÝM CENTREM NALEZNETE V ZÁLOŽCE DOKUMENTY A ZÁLOŽCE VSTUP DO KLIENTSKÉHO CENTRA.

Příměstské tábory na Orlicku v roce 2020

31.08.2020

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY V ŽAMBERKU

Tábor Prázdniny v divočině - jak už z názvu vyplývá, vedoucí se snažili dětem přiblížit život v přírodě a ukázat jim přírodu trochu blíže. V rámci táborového programu děti mimo jiné vyrazily do Dlouhoňovic na naučnou stezku, byly na Dolní Moravě v Patzeltově jeskyni, kde strávily celý den, prohlédly si letiště v Žamberku a z Jablonného nad Orlicí šly pěšky cca 11km do tábořiště, kde přespaly do druhého dne.
Tábora se zúčastnilo 16 dětí pod vedením Beáty Dombajové, Viktorie Dombajové, Eleny Fišerové a Ondřeje Tučka.  

Tábor Prázdniny s angličtinou – na tomto táboře se děti učily hravou a veselou formou angličtinu a moc je to bavilo. Každé dopoledne se zabývaly anglickými tématy a odpoledne se zúčastnily aktivit souvisejícími s probranými tématy – sports, food, science, a další. Ve středu byly děti na výletě v Pinguin parku v obci Přívrat, kde si užily spoustu zábavy.
Tábora se zúčastnilo 25 dětí pod vedením Kateřiny Koditkové, Lisy Kohli, Kateřiny Kapounové, Milana Šebka a Martina Tučka.

Tábor Výtvarné čarování – je určen pro děti, které mají kladný vztah k výtvarným činnostem. Náplní tábora byly takové výtvarné techniky, které si málokdo zkusí ve škole nebo se do nich pustí sám doma – složité Origami, enkaustika, výroba lapačů snů a zdobených papírových tašek a další. Součástí tábora byl i celodenní výlet do muzea Sýpka a Železničního muzea v Rokytnici v Orlických horách a do archeologického skanzenu Villa Nova.
Tábora se zúčastnilo 25 dětí pod vedením Pavlíny Mebrouk, Evy Severové a Beáty Novákové.

Tábor Sport nás baví – byl zaměřen na rozvoj pohybových dovedností, jeho cílem je vytvoření, či upevnění kladného vztahu k různým druhům sportovních aktivit. V průběhu týdne si děti užily jak sporty, které jsou jim dobře známé a těší se mezi nimi široké oblibě (vybíjená, fotbal, basketbal, nebo různé běhy), stejně jako sporty a aktivity, ke kterým se nedostanou tak často, nebo si je vyzkoušely vůbec poprvé v životě (například jízda na koni, minigolf, lasergame, nebo lukostřelba). Nedílnou součástí tábora byly i různé originální akční hry z našeho „ANIMO-zásobníku“, které v sobě spojují dovednosti pohybové, komunikační i strategické.
Tábora se zúčastnilo 24 dětí pod vedením Filipa Jedličky, Valerije Oros a Michala Kulhavého.
 

PŘÍOBECNÍ TÁBORY V OKOLNÍCH OBCÍCH

Červená voda 1 – tábor proběhl na motivy knihy ,,Páni kluci“. Z knihy si děti v rámci tábora četly (a zjistily, že je to zábavné čtení!) a povídaly si o ní. V rámci tábora si samy vyráběly svačiny, vařily si oběd, pekly slané šneky, hrály spoustu her včetně vlastních, chodily na procházky a využívaly hřiště před školou a i dětské hřiště.
Tábora se zúčastnilo 10 dětí pod vedením Pavlíny Filkové, Elišky Filkové a Jany Kubicové.

Červená Voda 2 – tématem tábora byl příběh od Karla Poláčka ,,Bylo nás pět“. Děti film i knihu znaly – o tématu si hodně povídaly a kreslily obrázky. Dále děti byly na výletě s hrou ,,Šipkovaná“, kde plnily úkoly a na konci sladká odměna. Procházky, hry a tanec nesměli chybět žádný den. I tentokrát si děti vařily oběd a dokonce dvakrát v týdnu  - buchtičky s krémem a špagety.  
Tábora se zúčastnilo 16 dětí pod vedením Pavlíny Filkové, Elišky Filkové a Jany Kubicové.

Helvíkovice 1 – tématem tábora bylo VĚDCOHRANÍ. Děti se seznámily s mnoha zajímavostmi z oborů chemie, fyziky či biologie. Celý týden trávily zkoumáním, objevováním, pokusy, jež samy realizovaly, ale také viděly v akci profíky – vědce, učitele i pracovníky opravdové laboratoře. Místo tábora bylo podrobeno bakteriologickým testům. Děti tvořily krystaly, obarvovaly květy, vyráběly „cameru obscuru“, přes kterou je svět vidět vzhůru nohama. Proběhl také biologický průzkum v obci - sčítání lučních koníků a honba za motýly či jinou havětí. Děti také navštívili opravdoví chemici z Pardubické univerzity - tuhla jim krev v žilách, když mrazili vodu, líh a dokonce zmrzlinu bez mrazáku, přímo uprostřed parketu na přímém slunci – jen za pomoci tekutého dusíku. Pod laskavým vedením učitelů Gymnáziu v Žamberku si děti vyzkoušely mikroskopování, něco z chemie a také elektrotechnickou stavebnici, která umožňuje práci s jednoduchými elektrickými obvody. Během výletu do České Třebové děti absolvovaly exkurzi do Orlické laboratoře, prohlídku Městského muzea s expozicí dopravy a výstavu Perpetuum mobile.
Poděkování patří zástupcům zmíněných institucí za báječnou spolupráci, ochotu a čas a sponzorům Bohemia Rings, s. r. o. a vydavatelství RF Hobby, s. r. o.
Tohoto tábora se zúčastnilo 25 dětí pod vedením Ludmily Matyášové, Věry Dittertové, Elišky Markové a Petry Pospíšilové.

Helvíkovice 2 - týden s názvem „Různohrátky“ aneb „Olympiáda jinak“. Tábor byl zahájen olympijským nástupem s pochodní a zapálením olympijského ohně. První disciplínou byly "technohrátky“ - stavění nejvyšší věže ze špejlí, sestrojení funkční rakety, modely ze stavebnice Merkur. Další bylo tvoření - batikování triček, korálkování, malování barvami na sklo. Stopovaná děti zavedla na prohlídku žambereckého hasičského muzea. A konečně sport - soutěž o olympijskou medaili v hodu, překážkové dráze, střelbě ze vzduchovky a malování po slepu. A na závěr výlet do malebného městečka Jablonného nad Orlicí, kde proběhla návštěva informačního centra, kde probíhala výstava Merkuru a koupání na místním koupališti.
Tohoto tábora se zúčastnilo 24 dětí pod vedením Michala Klátila, Simony Kotyzové, Hany Skalické a Anny Svitákové.

Klášterec nad Orlicí 1 a 2
Příměstských táborů v Klášterci nad Orlicí se zúčastnily zejména děti z Klášterce a okolí. Na táborech se vystřídalo mnoho činností – tvoření ve výtvarných dílnách, hraní deskových her, soutěže na hřišti i v areálu školy nebo třeba stopovaná za deště. Děti se vydaly i na výlety - do sport areálu v Českých Petrovicích a vláčkem Pastviňáčkem přímo od školy na přehradu v Pastvinách, kde se podívaly i do hráze. Program tábora také zpestřila se svými pejsky návštěva z Fitminu ze Žamberka a také paní Krejsová se svými koňmi, na kterých se mohly všechny děti svézt.
Táborů se zúčastnilo 47 dětí pod vedením Yvony Fránkové, Gabriely Václavkové, Veroniky Václavkové, Lenky Keprtové, Jaromíry Novákové a Jany Faltusové. 

Písečná 1 – v rámci táborového programu děti zažily mnoho aktivit - sportovaly na hřišti u školy, na fotbalovém, dětském a workoutovém hřišti, navštívily paní Maarovou ve mlýně, kde školáci pomáhali na zahrádkách, koupaly se na místním koupališti. Také děti malovaly misky, vyráběly náramky a náhrdelníky a také si všechny namalovaly obrázek se vzpomínkou na mlýn. Děti se zúčastnily několika výletů - do Potštejna, kam se dostaly pěšky z Litic krásnou cestou okolo řeky, kterou využily ke koupání. Dále si nad Pustinami uvařily oběd a stavěly si domečky v lese. Navštívily Pinguin parku v Přívratu, kde si užily vodní hrátky, trampolíny, šlapací káry, lukostřelba i tvoření. A nakonec se děti podívaly do Muzea v Ústí nad Orlicí, kde měly možnost si zahrát Letní prázdninovou hru, prohlédly si výstavu loutek a účastnily se výtvarných dílniček.  
Tábora se zúčastnilo celkem 29 dětí pod vedením Andrey Dostálkové, Karolíny Lipenské, Pavlíny Nastoupilové, Terezy Šemberové a Andrey Zvárové.

Písečná 2 – stejně jako děti z PT Písečná 1 strávili účastníci tohoto tábora nějaký čas sportováním na hřištích v Písečné a navštívili paní Maarovou ve mlýně. Z hlediska koupacího počasí byli oproti předchozímu táboru více koupališti, kde si vodu a vodní hrátky parádně užili. Děti také navštívily muzeum v Ústí nad Orlicí, ale měly rozdílný program -  vyráběly si přírodní obrázky z klacíků a dalších přírodnin, vyzkoušely si techniku malování stříkačkou, vytvořily si krásné mandaly a navštívily tkalcovskou dílnu a věž muzea s vyhlídkou na celé Ústí. Dále se zúčastnily stopované do Letohradu, kde si prohlédly i zámecký park. Také byly v Pinguin parku v Přívratu. Na ukončení tábora děti navštívil pan Hodoval z Červeného kříže – teoreticky i prakticky děti poučil o první pomoci.
Tábora se zúčastnilo celkem 25 dětí pod vedením Andrey Dostálkové, Karolíny Lipenské, Karolíny Dudkové a Terezy Šemberové.

Poděkování patří všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh táborů, a to zejména táborovým vedoucím. Dále náleží poděkování MAS Orlicko za podporu při realizaci. A samozřejmě Evropského sociálního fondu za spolufinancování. Děkujeme!