Novinky

18.01.2021 Termíny letních dětských táborů 2021

Naleznete v sekci UDÁLOSTI :) Přihlášky zde na webu v sekci TÁBORY A POBYTY U MOŘE :)

14.08.2019 Přihlašování na tábory, akce a kroužky platné od 25.5.2018

Z důvodu ochrany osobních údajů je od 25. 5. 2018 přihlašování na kroužky, akce a tábory možné pouze online přes Klientské centrum a jednotlivé osobní klientské účty, popř. osobně v SVČ ANIMO Žamberk. Online přihlášku naleznete u jednotlivých táborů, akcí a kroužků. UPOZORNĚNÍ - online přihlášení není nutné v případě akcí pro širokou veřejnost (dětské dny, Mikulášská nadílka, apod.) . PODROBNÝ NÁVOD NA ON LINE PŘIHLÁŠENÍ A PRÁCI S KLIENTSKÝM CENTREM NALEZNETE V ZÁLOŽCE DOKUMENTY A ZÁLOŽCE VSTUP DO KLIENTSKÉHO CENTRA.

Projekt příměstské tábory na Orlicku v roce 2018

31.08.2018

Příměstské tábory 2018 probíhaly v rámci projektu Evropského sociálního fondu (operační program Zaměstnanost - Prorodinná opatření I.) a byly tedy spolufinancovány Evropskou unií. Cílem projektu je zajistit péči o děti v období školních prázdnin a tím umožnit rodičům sladit pracovní a rodičovské povinnosti. Díky finanční podpoře ESF bylo možné pořádat tábory za příznivější cenu, než tomu bylo v předchozích letech.

Celý projekt organizačně zaštiťuje Středisko volného času ANIMO Žamberk a jedná se vždy o čtyři tábory v SVČ ANIMO, a po dvou táborech v Červené Vodě, v Helvíkovicích, V Klášterci nad Orlicí a v Písečné. Projekt je realizován v rámci spolupráce SVČ ANIMO a MAS Orlicko. 

A co se konkrétně na táborech dělo, co děti zažily a vyzkoušely si?

PT Hrátky s přírodou - SVČ ANIMO Žamberk. Tento tábor byl zaměřený na pobyt v přírodě a turistiku. Děti se vydaly na spoustu výletů – ať už pěšky či veřejnou dopravou. Byly v Liticích n. Orlicí, kde navštívily tzv. Myší díru – vodní elektrárnu, Na Dolní Moravě měly za úkol najít Paltzerovu jeskyni, v Neratově zažily „divoké“ přespání, kdy vytvořily perfektní postele pouze z toho, co jim příroda nabídla a mnohé další. Tábora se zúčastnilo 22 dětí.  

PT Prázdniny s angličtinou - SVČ ANIMO Žamberk. Na tomto táboře byl program rozdělen na dopolední a odpolední. Dopoledne děti absolvovaly zábavné hodiny angličtiny, kdy mladší děti probíraly základní slovíčka, fráze, pozdravy a starší se zabývaly hlavně překlady vět a uměním mluvit. Odpoledne byl pro děti připraven pestrý program plný zážitků – děti hledaly poklad, byly na výstavě lego kostek, vyrazily na výlet za zvířaty do Častolovic a na zámek v Kostelci n. O., atp. Tábora se zúčastnilo 23 dětí. 

PT Výtvarné čarování  - SVČ ANIMO Žamberk. Zde se děti učily používat různé výtvarné činnosti a techniky -  rytí do CD a následný otisk na papír, malování na textil, skládání Origami, nebo přišití knoflíku na papír a následné dokreslení obrázku. Odpoledne pak hrály hry, například malování téměř celým tělem, na jejímž konci byly děti úplné zamazané :) Součástí programu byl také celodenní výlet do Králík a do kláštera na Hedeči s nádherným výhledem.  Tábora se zúčastnilo 26 dětí.  

PT Sport nás baví – SVČ ANIMO Žamberk. Tábor plný sportu, radosti a zábavy. Každý den zažily děti jinou pohybovou aktivitu - orientační běh v Zámeckém parku pod vedením Vaška Tobišky, kanoistiku na Pastvinách, golf v Hnátnici, plavání v Písečné, běh a desetiboj v Žamberku. V rámci programu si také děti vyzkoušely různé aktivity ve Sport areálu v Českých Petrovicích. Tábora se zúčastnilo 25 dětí.  

PT Červená Voda 1 a 2. Příměstské tábory v Červené Vodě byly tematicky zaměřené. „Piráti“ si v prvé řadě tvořili šátky, které nesměly nikomu chybět, hráli hry na hřišti i v tělocvičně, vyráběli parníky a byli na návštěvě za kůzlaty a na výletě ve Štítech ve skokanském areálu. Opékali vuřty, měli pravý pirátský bál, vytvářeli pirátské převleky a na závěr se zúčastnili pirátské párty. „Skřítci“ si také užili spoustu zábavy, her, tvoření a výletů - vyráběli lesní skřítky ze šišek, portréty ze sušených květů, figurky z keramické hlíny a postavičky z plastových lahví, hráli „panáka“, „přes gumu“ i fotbal, na Křížové hoře absolvovali „Šipkovanou“. Ve středu proběhl výlet vlakem do Letohradu, kde navštívili muzeum řemesel. Na závěr tábora se zúčastnili cesty za pokladem, kde na konci každého ze skřítků čekala odměna v podobě truhliček se sladkostmi a závěrečné skřítkovské hostiny. Příměstských táborů v Červené Vodě 1 a 2 se zúčastnilo celkem 29 dětí a proběhly v ZŠ Červená Voda.  

PT Helvíkovice 1 a 2 aneb CESTA KOLEM SVĚTA 2018 I a II.  
V rámci těchto dvou příobecních táborů děti procestovaly velký kus světa - v Holandsku roztáčely větrné mlýny a pochodovaly s květinovými alegorickými vozy, na severním pólu absolvovaly překážkovou dráhu na sněžnicích a jejich lyžovačka a sáňkování neměli chybu, v Austrálii vařily bylinkový čaj k pečeným červům a hrály ragby. Mount Everest jim dal pořádně zabrat a moc pěkný byl sváteční lampionový večer v čínské věštírně. V Turecku si vyzkoušely orientální tance i turecké lázně. Ve Skotsku děti šily kilty, pily čaj o páté a lovily Lochnesskou příšeru. V Kanadě se svezly psím spřežením, učily se řezat dříví pilou a krotily divoké býky a koně. V USA pak stavěly železnici, obědvaly hamburgery, prošly Grand Canyonem a hlavně natočily úspěšné filmy!  V Africe zažily batikování a nocování pod širým nebem.  A na závěr obou týdnů dorazily do Japonska, kde se konala módní přehlídka japonských gejš a zápas v Sumo. Táborů se zúčastnilo celkem 48 dětí a proběhly na Statku na Obecním úřadě v Helvíkovicích.  
 
 PT Klášterec nad Orlicí 1 a 2. V rámci těchto táborů děti zažily spoustu různorodých činnosti – vyrábění táborových triček, stopovanou, výlet do Sport areálu v Českých Petrovicích, sportovní hry, malování na kameny i na papír, výstavy lega v Městském muzeu Letohrad, vymalovávání  speciálních omalovánek a vytváření stromu přátelství. Děti si zahrály kinball, fotbal, stolní tenis, líný tenis i deskové hry. Prožily také tradiční opékání vuřtů a všechny zaujalo experimentální dopoledne plné pokusů. Táborů se zúčastnilo celkem 44 dětí a proběhly v ZŠ Klášterec nad Orlicí.  

PT Písečná 1 a 2. Program obou táborů byl velmi nabitý. Děti tvořily broučky z kamenů, které si nasbíraly na procházkách, hrály společenské hry, stavěly stavebnice, byly na výlete v Pevnosti poznání v Olomouci, zvládly cestu pěšky z Písečné do Líšnice č.p. 205, na statek Kaplanových (hraní, zvířátka, jízda na koních, opékání), malovaly na trička a tašky v místní kovárně s paní Pecháčkovou, jely do lanového centra do Říček v Orlických horách a do Archeoskanzenu v Uhřínově, podívaly se při jednom deštivém odpoledni na pohádku, užily si sportování a radovánek na koupališti, vyzkoušely si orientaci podle mapy, spolupráci a spoustu dalšího. Táborů se zúčastnilo celkem 51 dětí a proběhly v ZŠ Písečná.  

Poděkování patří všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh táborů, a to  zejména táborovým vedoucím - bylo jich celkem 34. Dále poděkování náleží MAS Orlicko a podporu při přípravě, podání projektové žádosti a následující podporu při realizaci. A samozřejmě Evropskému sociálnímu fondu za spolufinancování. Děkujeme! Za všechny organizátory Mgr. Lucie Kluková

Další foto z PT na Orlicku v Galerii.