Novinky

03.07.2018 Zájmové kroužky 2018/2019

Chcete zajímavě vyplnit svůj volný čas? A rádi byste ho trávili ve společnosti ostatních lidí? Nabídku zájmových kroužků na nový školní rok 2018/2019 naleznete v sekci KROUŽKY. Přihlašovat se můžete prostřednictvím těchto webových stránek nebo v kanceláři SVČ ANIMO. Těšíme se na vás!

24.05.2018 Přihlašování na tábory, akce a kroužky platné od 25.5.2018

Z důvodu ochrany osobních údajů není možné od 25. 5. 2018 posílat jakékoliv informace týkající se vašich osobních údajů prostřednictvím mailu - například přihlášky. Přihlásit se na kroužky, akce a tábory je tedy možné pouze dvěma způsoby: osobně v SVČ ANIMO Žamberk nebo prostřednictvím online přihlášení přes naše klientské centrum a vaše klientské účty. Online přihlášku naleznete u jednotlivých táborů, akcí a kroužků. UPOZORNĚNÍ - online přihlášení není možné v případě OBSAZENÉHO kroužku, tábora či akce nebo v případě, že přihlášení na akci není nutné (akce pro širokou veřejnost - dětské dny, Mikulášská nadílka, apod.) . PODROBNÝ NÁVOD NA ON LINE PŘIHLÁŠENÍ A PRÁCI S KLIENTSKÝM CENTREM NALEZNETE V SEKCI DOKUMENTY.

Ohlédnutí za létem aneb trocha tepla v podzimních dnech :)

05.10.2017 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 
V červenci proběhl v ANIMU jeden odborný příměstský tábor leteckých modelářů a v srpnu čtyři příměstské tábory zaměřené na určitou oblast. Prvním z nich byl tábor pod názvem
Hrátky s přírodou, který je zaměřený na turistiku a poznávání přírodních krás. Přes všechny obtíže, jako jsou bolavé nožky nebo ubývání sil, se děti vždy dostaly do cíle a nakonec byly moc spokojené. Podívaly se do malebného Julinčina údolí, v Králíkách do vojenského muzea, v Bartošovicích v Orlických horách do chráněných dílen Kopeček…Týdnem je provázel poustevník, který pomáhal dětem bojovat se sedmihlavým drakem. Každá hlava představovala nějakou neřest – jako třeba lenost, mlsnost, pýchu,…Děti při hrách a různých činnostech tyto neřesti překonávaly. Také se dozvěděly zajímavé informace o přírodě, o tom, jak je důležité ji chránit a že k hezkým zážitkům není potřeba vymožeností moderních technologií.
Další se konal tábor Prázdniny s angličtinou pro kluky a holky, které tento jazyk baví. Lektorky připravily pro dvě skupiny každé dopoledne zajímavou výuku angličtiny plnou různých her, soutěží a kvízů. V odpoledních hodinách prožívaly děti různá dobrodružství na společných akcích. Měly možnost poznat se při seznamovacích hrách v parku, vytvořit si zajímavý květináček, který si na konci tábora odnesly domů, nebo si zasoutěžit a zazávodit. Poděkování míří do Psího útulku v Žamberku, kde se děti seznámily se životem a osudy ztracených a opuštěných pejsků, viděly i psí kadeřnický salón a koupelnu a dostaly odpovědi na všechny své zvídavé otázky. Ve čtvrtek je čekal celodenní výlet, tentokrát výprava autobusem a vlakem na zříceninu hradu Lanšperka a potom návštěva výstavy hraček v Letohradě. V zámeckém parku si děti zahrály hry, obdivovaly papoušky a nechyběla ani tradiční zmrzlina. V pátek čekalo všechny rozloučení a naposledy si zahrály naši letošní nejoblíbenější hru – Živé pexeso (aneb Pekelně se soustřeď).
Třetí týden proběhl tábor Výtvarné čarování. V tomto týdnu se tvořilo, malovalo, kreslilo. Děti si vyzkoušely studenou batiku, malování na sklo, tvoření z papíru, origami, kyvadlovou malbu a pletení náramků…. Každý z malých umělců si svá skvělá díla odnesl domů. Nechyběl ani výlet, tentokrát do nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Kromě poutavé prohlídky děti navštívily i zajímavou výstavu v galerii Kinských, kde si mohly také něco vytvořit a zahrát si stínové divadlo.
Poslední týden byl zaměřený na sport. Udělal čest svému názvu - Sport nás baví. Děti si vyzkoušely mnoho tradičních i netradičních pohybových aktivit – různé hry, baseball, orientační běh, stolní tenis,…Na výlet se vypravily do Sport areálu v Českých Petrovicích. Tam se děti opravdu vyřádily - na tubingové dráze, trampolíně a také se s vedoucími svezly na kárách po místní sjezdovce. Skvělou zábavu doplnil nádherný výhled a příjemná obsluha, která všem vyšla maximálně vstříc.

Všechny příměstské tábory povedly, počasí přálo, děti poznaly spoustu nových kamarádů a odnesly si mnoho krásných zážitků. Poděkování patří všem, kteří s organizátory spolupracovali a také vedoucím příměstských táborů – Ing. Zbyňkovi Dostálovi PhD., Radimovi Jordánovi, Mgr. Beátě Dombajové, Ing. Jaroslavu Pokornému, Mgr. Pavlíně Mebrouk, lektorce angličtiny Pavle Šulcové a pomocným instruktorům Martinovi Šantrůčkovi, Martinovi Tučkovi, Evě Severové, Denise Lauterbachové, Adamu Tomanovi, Markétě Šámalové a Elišce Chmelíčkové.

Vlaďka Šulcová a Ludmila Šlesingrová, DiS., hlavní vedoucí příměstských táborů

POBYTY U MOŘE
Pro letošní léto 2017 ANIMO nabídlo dva pobyty u moře, a to do vzdáleného Španělska a jeden takřka „za humny“ na ostrov Krk. 
Hned na začátku prázdnin vyjelo 39 účastníků na krásné pobřeží „Costa Brava“ do města Calella ve Španělsku, kde je čekalo příjemné a ne příliš horké počasí. Krásné rozlehlé a prosluněné pláže ihned po dlouhé cestě lákaly ke koupání. Velké město vybízelo k procházkám a četným nákupům zboží z jižních zemí. Nakupování bylo tak náročné, že se i někteří dokázali ztratit … :). Vytvořila se bezvadná parta, která se účastnila tanečních večerů a různých výtvarných činností. Zážitkem byl pro většinu účastníků výlet do Barcelony, do Montserratu a Marinelandu.  Výborná kuchyně a rautové stoly byly „třešničkou na dortu“ v super hotelu kousek od moře… ani se mnohým nechtělo domů.
Do Chorvatska cestovalo 40 osob v posledním týdnu prázdnin. Chorvatsko je uvítalo v brzkých ranních hodinách teplým počasím. A tak se dospávalo na pláži pod borovicemi přímo u hotelu v městečku Omišalj na ostrově Krk. Hned v pondělí se konala plavba lodí, aby si účastníci prohlédli největší železobetonový obloukový most v Evropě, který je 1430 m dlouhý a spojuje ostrov Krk s pevninou. Jeho výška nad hladinou moře je 67 m. Dalším výletem byla návštěva hlavního města ostrova – s názvem Krk. Jeho historické památky včetně restaurace z dob osmanských nájezdů opravdu uchvátily... Někteří účastníci také sami navštívili město Rijeka a zjistili, že letiště na ostrově cca 5 km od našeho pobytu se jmenuje Rijeka a slouží právě tomuto velkému přímořskému městu na úpatí poloostrova Istrie. Mezi všemi byli také dva rybáři, kteří se jeli podívat na mistrovství v rybolovu a též se chytání věnovali. Prostě všichni si pobyt užívali - ať u moře při koupání a procházkách, na výletech, tak i při tanci a při vínu s pěknou hudbou.

Bc. Alena Němcová, hlavní organizátor pobytů u moře

POBYTOVÉ TÁBORY
Pobytové tábory proběhly tři – pod vedením Mgr. Aleny Dorčincové Tábor plný pohybu na Chatě Kristýna v Jedlové, Tábor Neon na Severomoravské chatě v Malé Moravě a Letní tábor Časoprostorem za pokladem v Sutých Březích u Týniště nad Orlicí.
Tábor plný pohybu proběhl za účasti 26 dětí. Děti se v rámci tábora vrátily zpátky ve sportovním čase a užily si dobové disciplíny – např. pravěký hod kostí, řeckou olympiádu, spartakiádu a mnohé jiné. Nechyběl ani táborák, koupání a sport současný v podobě dětského aerobiku. Všem dětem se na táboře moc líbilo a těší se na další.
Tábor Neon byl tradičně zaměřen na tanec a taneční tréninky ve stylu street dance, ale také jazzdance a moderndance. Zúčastnilo se ho celkem 66 dětí a mládežníků ve věku 5 – 16 let jak z řad TS Neon tak ze široké veřejnosti. Děti nejen tančily, trénovaly a battlovaly, ale také v rámci celotáborové hry Hollywood se zúčastnily dostihů, přehlídky filmů a golfového turnaje, stavěly si své hollywoodské vily, točily filmy i medailonky o celebritách, v noci sbíraly podpisy známých herců a své vydělané peníze na dostizích utrácely aukci za velmi hodnotné předměty :). Při závěrečné zpětné vazbě zazněla i věta „chceme tábor na 14 dní“ … :) To by sice vzhledem k financím u rodičů neprošlo, nicméně pro příští rok bude tábor alespoň o jeden den prodloužen.
Letní tábor Časoprostorem za pokladem proběhl za účasti 45 dětí, což je maximální kapacita táborové základny Suté Břehy. Po celou dobu tábora přálo počasí – bylo teplo a slunečno. Díky tomu se děti často koupaly na parádní pláži u řeky Orlice a myly pod hadicí :) Tábor ovšem nebyl jen o vodě – děti musely projít a na vlastní kůži zažít celou českou historii, aby získaly indicie k nalezení pokladu – lovily mamuta, zkoumaly nástěnné jeskynní malby, učily se hlaholici a středověká řemesla, stavěly vesnice, hospodařily, staraly se o svá zvířata a svá obydlí chránily před lapky, zúčastnily se husitských válek a vyráběly si husitské zbraně, dobývaly středověký hrad a hledaly muniční sklady, prováděly sčítání lidu, vysílaly své „děti“ do školy v dobách Marie Terezie, zařazovaly objevy 19. století, staly se válečnými zpravodajci i filmaři z prvorepublikových ateliérů Barrandov a v táborové současnosti psaly hromadnou SMS. Závěrem je čekala těžká zkouška – dle indicií odhalit, kde poklad bude (v Hradci Králové) a vypravit se za ním. Nicméně to nebylo poslední úkol – v Hradci na Starém náměstí místo pokladu nalezly vzkaz, který je směřoval do Hradeckých lesů… Les historických záhad, otázek a úkolů se ale nakonec přece jenom otevřel a vydal svůj poklad v podobě truhly plné dárků… Ten pak byl spravedlivě rozdělen a jeho nález náležitě oslaven velkou hostinou s dorty, řízky a bramborovým salátem... :)
Za organizaci pobytových táborů poděkování patří: Tábor plný pohybu - Mgr. Aleně Dorčincové a jejímu týmu, Tábor Neon – René Šebkové, Veronice Procházkové, Ance Klukové, Natce Andrové, Zdeňkovi Hejzlarovi, Míše Musilové a Páje Michalovičové, Tábor Časoprostorem za pokladem – vedoucím Ance Klukové, Pavlovi Fialovi, Gabče Černé, Lucii Stránské, Kačce Koditkové, Týnce Kholové a Ondřeji Štantejskému, zdravotnici Gabče Pelikánové a skvělým kuchařkám Slávce Marklové a Daně Valentové. Děkujeme!

Mgr. Lucie Kluková, hlavní vedoucí pobytových táborů