Novinky

24.05.2018 Přihlašování na tábory, akce a kroužky platné od 25.5.2018

Z důvodu ochrany osobních údajů není možné od 25. 5. 2018 posílat jakékoliv informace týkající se osobních údajů prostřednictvím mailu. Přihlásit se na tábory, akce a kroužky je tedy možné pouze dvěma způsoby: osobně v SVČ ANIMO Žamberk nebo prostřednictvím online přihlášení. Online přihlášku naleznete u jednotlivých táborů, akcí a kroužků. UPOZORNĚNÍ - online přihlášení není možné v případě OBSAZENÉHO tábora, akce a kroužku nebo v případě, že přihlášení na akci není nutné (akce pro širokou veřejnost - dětské dny, Mikulášská nadílka, apod.)

20.03.2018 Novinky na letní prázdniny

Novinkou letošního léta je finanční spoluúčast Evropské unie - Evropského sociálního fondu - Program zaměstnanost na příměstských táborech, které SVČ ANIMO pravidelně pořádá. A nejen to - v rámci projektu "Příměstské tábory na Orlicku" se nabídka táborů rozšířila i do menších obcí, jako je Červená Voda, Helvíkovice, Klášterec nad Orlicí a Písečná. Podrobné informace o projektu naleznete v sekci Projekty, nabídku táborů najdete v sekci Tábory a dovolené u moře.

24.01.2018 Nabídka vystoupení

Pořádáte kulturní akci a potřebujete vystoupení? Nabízíme vám vystoupení španělsko-arabských tanců vhodných na plesy, oslavy či třídní srazy. V případě zájmu kontaktujte paní Alenu Němcovou. Foto ve fotogalerii - zájmové kroužky - Tanec pro radost.

05.01.2018 Zájmové kroužky 2017/2018

Chcete zajímavě vyplnit svůj volný čas? A rádi byste ho trávili ve společnosti ostatních lidí? Nabídku volných míst na druhé pololetí školního roku 2017/2018 naleznete v sekci KROUŽKY. Přihlašovat se můžete prostřednictvím těchto webových stránek nebo v kanceláři SVČ ANIMO či přímo na kroužcích.

Mezinárodní tábor mládeže 2017

06.08.2017

Milí čtenáři, ve dnech od  30.7. do 6.8. 2017 se konal další Mezinárodní tábor mládeže, tentokrát v našem sousedním státě - Polsku. Tábora se účastnilo celkem 6 zemí z Evropského svazku měst: Fresagrandinaria  (Itálie), Veszprém (Maďarsko), Saint Michel sur Orge (Francie), Püttlingen a Senftenberg  (Německo),  Nowa Sól (Polsko) a naše výprava ze Žamberka. Hned při příjezdu jsme všichni věděli, že na nás čeká velmi pěkné ubytování v novém sportovním a rekreačním středisku jménem Wosir Drzonków. Tento areál leží ve stejnojmenné vesnici Drzonków mezi městy Nowa Sól a Zielona Góra. Součástí tohoto komplexu je několik apartmánů, kde byli ubytování převázně chlapci, kdežto děvčata bydlela v nedalekém hotelu Olimpijczyk. Areál ostatně mimo široké ubytovací možnosti vyniká i několika sportovišti jako například tenisové kurty, závodní plavecký bazén, střelnice či volejbalové hřiště. Jednou z hlavních dopoledních náplní tábora jsou takzvané workshopy, kterých bylo pro nás v Polsku přichystáno celkem sedm. Konkrétně se jednalo o foto a video, zpívaní, bubnování, malování, keramika, divadlo a tanec, z čehož se první tři konaly přímo v areálu a zbytek v kulturním domě v Nowa Sól. Workshopy byly pro nás přínosné nejen tím, že jsme se naučili novým věcem, zdokonalili v různých činnostech, ale poznali jsme i nové kamarády z ostatních zemí. Odpoledne jsme většinou vyrazili na výlet do jednoho ze dvou výše zmiňovaných větších měst. Prošli jsme a společně ozdobili město Nowa Sól, v dalších dnech jsme navštívili skanzen v Ochli, technologický park Interior či planetárium Venus. Dalším zajímavým zážitkem byla plavba výletní lodí na řece Odře a návštěva kozí farmy, kde si každý vyrobil vlastní kozí sýr.
Myslím, že jsme si všichni tábor moc užili, poznali nové lidi a našli si nové kamarády, se kterými se snad uvidíme i příští rok na dalším Mezinárodním táboře, který se bude konat v našem městě Žamberku v termínu 13. -21. 7. 2018. Tímto bych chtěl moc poděkovat městu Žamberk a Komisi pro zahraniční styky za finanční podporu a SVČ ANIMO za koordinaci a pomoc ohledně celé naší výpravy.
                                                                                                                                             Autor: Adam Šindelář