Novinky

01.12.2017 Nápad na vánoční dárek

Nevíte jak na vánoce potěšit své blízké? Objednejte pro ně dovolenou u moře! Na léto 2018 nabízíme pobyt v Itálii a v Chorvatsku. Podrobnosti záložce Tábory a dovolené u moře, fotografie ve Fotogalerii - dovolené u moře.

31.10.2017 Zájmové kroužky 2017/2018

Nestihli jste se přihlásit do žádného kroužku a chcete zajímavě vyplnit svůj volný čas? Nevadí - nabídku volných míst na letošní školní rok 2017/2018 naleznete v sekci KROUŽKY. Přihlašovat se můžete prostřednictvím těchto webových stránek nebo v kanceláři SVČ ANIMO či přímo na kroužcích.

Mezinárodní tábor mládeže 2017

06.08.2017

Milí čtenáři, ve dnech od  30.7. do 6.8. 2017 se konal další Mezinárodní tábor mládeže, tentokrát v našem sousedním státě - Polsku. Tábora se účastnilo celkem 6 zemí z Evropského svazku měst: Fresagrandinaria  (Itálie), Veszprém (Maďarsko), Saint Michel sur Orge (Francie), Püttlingen a Senftenberg  (Německo),  Nowa Sól (Polsko) a naše výprava ze Žamberka. Hned při příjezdu jsme všichni věděli, že na nás čeká velmi pěkné ubytování v novém sportovním a rekreačním středisku jménem Wosir Drzonków. Tento areál leží ve stejnojmenné vesnici Drzonków mezi městy Nowa Sól a Zielona Góra. Součástí tohoto komplexu je několik apartmánů, kde byli ubytování převázně chlapci, kdežto děvčata bydlela v nedalekém hotelu Olimpijczyk. Areál ostatně mimo široké ubytovací možnosti vyniká i několika sportovišti jako například tenisové kurty, závodní plavecký bazén, střelnice či volejbalové hřiště. Jednou z hlavních dopoledních náplní tábora jsou takzvané workshopy, kterých bylo pro nás v Polsku přichystáno celkem sedm. Konkrétně se jednalo o foto a video, zpívaní, bubnování, malování, keramika, divadlo a tanec, z čehož se první tři konaly přímo v areálu a zbytek v kulturním domě v Nowa Sól. Workshopy byly pro nás přínosné nejen tím, že jsme se naučili novým věcem, zdokonalili v různých činnostech, ale poznali jsme i nové kamarády z ostatních zemí. Odpoledne jsme většinou vyrazili na výlet do jednoho ze dvou výše zmiňovaných větších měst. Prošli jsme a společně ozdobili město Nowa Sól, v dalších dnech jsme navštívili skanzen v Ochli, technologický park Interior či planetárium Venus. Dalším zajímavým zážitkem byla plavba výletní lodí na řece Odře a návštěva kozí farmy, kde si každý vyrobil vlastní kozí sýr.
Myslím, že jsme si všichni tábor moc užili, poznali nové lidi a našli si nové kamarády, se kterými se snad uvidíme i příští rok na dalším Mezinárodním táboře, který se bude konat v našem městě Žamberku v termínu 13. -21. 7. 2018. Tímto bych chtěl moc poděkovat městu Žamberk a Komisi pro zahraniční styky za finanční podporu a SVČ ANIMO za koordinaci a pomoc ohledně celé naší výpravy.
                                                                                                                                             Autor: Adam Šindelář